Bu ayın konusu "ÇEVRE ve GERİ DÖNÜŞÜM"

Tüm insanlık olarak yakında bir çöp dağının tepesinde yaşamak istemiyorsak artık bir şeyler yapmamızın zamanı geldi de geçiyor. Ben ne yapabilirim ki demeyin. Hepimize düşen çok önemli görevler var. Her zaman olduğu gibi yine bilinçlenme çocukluktan başlıyor.

Zuzubo'da bu ayın konusunu çevreyi korumaya ve geri dönüşüme ayırdık. Çocuklar günlük kullandığımız eşyaları farklı amaçlarla da kullanarak farkı geri dönüşüm projeleri yaratırken hem eğlenecekler hem de doğayı kirletmemek için neler yapabileceklerini öğrenecekler. Bitki ekme projemiz ile doğaya katkıda bulunacaklar.

Daha yeşil ve sağlıklı bir dünyada yaşamamız dileğiyle…

YaratYARAT

Geri Dönüşüm Projelerim

Pet şişeden kumbara oluyor… Çocuklar bir yandan çevreyi korurken bir yandan da para biriktiriyorlar. Her gün kullandığımız malzemeleri yaratıcı bir şekilde farklı amaçla kullanmak çocukları çok eğlendiriyor.

Plastik Poşete Son

Küresel ısınma, su kaynaklarının azalması, sel, fırtına gibi çevre felaketleri dünyaya ne kadar zarar verdiğimizi ortaya koyuyor. Bu konuda bilinçlendikçe çevreye olan duyarlılığımız da artıyor. En çok kullandığımız plastik poşetlere son vermek de bunun başında geliyor. Çocuklar kendi bez çantalarını tasarlıyorlar alışverişlerinde kendi gözalıcı çantalarını kullanıp yetişkinlere örnek oluyorlar.

KeşvetKEŞFET

Bitkimi ekiyorum, su, güneş ve sevgiyle büyütüyorum…

Çocuklar kendi bitkilerini ekip, onu her gün sulayarak bakıp büyütmenin sorumluluğunu üstlenecekler. Kendi bitkilerini yetiştirerek doğaya ve çevreye duyarlı olmanın önemini bir kez daha anlayacaklar.

OkuOKU

Bu ayın kitabı "Gezegenimi Seviyorum". Daha yaşanılır bir dünya için yapacağın en küçük katkının bile ileride büyük farklılıklar yaratacağını unutma! Dünya için harekete geçme sırası sende!

EğlenEĞLEN

Kağıt tabak ve balon hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Çocukların tasarlayacağı tenis raketlerini çok seveceksiniz.